Su Analizi

Bsk Analiz Laboratuvarı insani hayat kaynağımız olan su analizlerinde de, profesyonel test sistemlerimiz ile yanınızdayız. İçme ve tarım amaçlı kullanılacak sularda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile TSE tarafından belirlenmiş olan tüm kimyasal ve fiziksel parametreleri hızlı, pratik ve güvenle ölçmekteyiz. Bsk Analiz Laboratuvarı olarak insani kullanım amaçlı tüketime verilen suyun, yönetmelikte belirlenen ilgili parametrik değerlere uygunluğunu belirlemek üzere talep edilen mikrobiyolojik analizler de uzman personel ile yapılmaktadır.

Su Numunesi Nasıl Alınır?

Sulama sularının analizinin yapılabilmesi için 1L su numunesi yeterli olacaktır. Numune alınacak olan yerden;
• Su öncelikle yaklaşık yarım saat akıtılmalı,
• Su numunesinin alınacağı şişe gazlı içecek (cola, fanta, gazoz...vb) şişesi olmamalıdır.
• Temiz bir su şişesi numune alınacak su ile 4-5 kez çalkalanarak yıkandıktan sonra alınmalıdır.

Su numunesi alındıktan sonra aynı gün içerisinde laboratuvara ulaştırılamayacak ise bir günü geçmemek şartı ile buzdolabında saklanmalıdır. Aksi takdirde; Geciken numunelerde oluşabilecek kimyasal değişimler sonucu, analiz sonucu farklılıklar gösterebilir.

Atık Su Analizleri

Gelişen dünya koşullarına bağlı olarak, insan nüfusu hızla artmakta ve çevre sorunları ortaya çıkmaktadır. Endüstriyel üretim artışı, deniz kenarlarında meydana gelen kentleşme hareketleri, birçok çevresel sorunu beraberinde getirmektedir.
Çevre kirlenmesi ile mücadelede; nehirlere, denize, tarım uygulama sularına ulaşabilecek durumda olan atık suların kirlilik limitlerinin analiz edilmesi gerekmektedir.